Kaszel i katar a przesunięcie operacji

Witam maialam miec operacje dyskopati 9 lutego ze wzgledu na bol gardła operacja sie przesuneła na 9 marca mam pytanie bo od grudnia mam kaszel mokry nie kaszle cały czas ale od czasu do czsu odkaszle odkad pamietam mam co ranek straszny katar ktory po paru minutach mija a pojawia sie wieczorem tez na kilka minut mma pytanie czy moja operacja znowu sie przesunie? przez ten chwilowy katar i kaszel zaznaczam nie kaszle non stop od czasu do czasu chciała bym juz miec operacje z głowy ale mam obawy

Dolegliwości związane z górnymi drogami oddechowymi mają wpływ na przebieg znieczulenia związanego z zabiegiem, a też na bezpieczeństwo pacjenta w okresie pooperacyjnym. Stąd warto wyjaśnić takie dolegliwości wcześniej przed zabiegiem (konsultacja internisty pod kątem wykluczenia infekcji, ew. stwierdzenia nieżytu alergicznego)

Witam. Przed planowanym zabiegiem powinna zgłosić się Pani do internisty, który powinien wyjaśnić co jest przyczyną Pani dolegliwości. Nie wykluczone jest też, że powinna Pani być skonsultowana przez pulmonologa. Pozdrawiam