Kaszel i katar po podróży klimatyzowanym autobusem

Bardzo proszę o wskazówki jakie badania powinnam wykonać by dobrać właściwe lekarstwo.6 miesięcy temu podróżowałam autobusem z włączoną klimatyzacją.Zaraz następnego dnia byłam chora..stan podgorączkowy, kaszel najpierw suchy a po tygodniu mokry z odpluwaniem żóltozielonkawej wydzieliny. Dwa prześwietlenia płuc nic nie wykazały. Klabax..nic nie pomógł.Po augmentinie,było trochę lepiej.Pulmonolog dodał leki wziewne.Kaszel nadal jednak jest...do tego dołączył katar...proszę o pomoc.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pani objawy mogą być związane niekoniecznie z jedną chorobą. W Pani przypadku sugerowałbym konsultację laryngologiczną w celu wykluczenia przewlekłego zapalenia zatok oraz konsultację pulmonologiczną w celu ustalenia etiologii przewlekłego kaszlu.