Kaszel i katar po wyleczeniu zapalenia płuc u dziecka

Synek ma rok i 4 msc. 2 tygodnie temu skonczyl antybiotyk klacid bo miał zap płuc. Prze 5 tyg lekarze podawali pulneo, neosine bo nie miał gorączki. Obecnie znów kaszle i katar. Miałam wrażenie, że katar wcale nie zanikł mimo antybiotyku. Jeszcze przed rozpoznaniem zap pluc brał ceclor, który nic nie zadziałał. Nie ma alergii bo robiłam testy ale alergolog zalecił montelukastum. czy w trakcie mozna berodual wziewnie? Czy moze byc nawrót choroby? Czy narivent jest ok pomoże na ciągły katar? Pozdr

Milena Lubowicz

Być może jest to nawrót choroby, ale proszę pamiętać, że po takiej infekcji kaszel może utrzymywać się przez 6-8 tygodni jako wyraz nadwrażliwości oskrzeli. Na pewno należy dziecko osłuchać, dlatego zalecam wizytę u pediatry. Podawanie dziecku Berodualu powinno być uzależnione od wyniku badania lekarskiego, od tego czy dziecko ma obturację i problemy z oddychaniem. Jeżeli katar będzie się przewlekał pomimo leczenia to zaleciłabym konsultację laryngologiczną.
Pozdrawiam