Kaszel napadowy i kołatanie serca

Witam. Od 02.12.14 mam kaszel.Na początku tylko trochę "pokasływałam" jednak od 12.12.14 zaczęłam mieć kaszel napadowy. Wystąpiło to po wizycie u lekarza który przypisał mi eurespal (3 razy dziennie) tabletki musiałam odstawić ponieważ rosło mi po nim ciśnienie i kołatało serce. Ataki się nasilały (najbardziej w nocy) od 22.12.14 jestem na antybiotyku "ospamox"1000mg. od 22-24 kaszel był tak silny że powodował wymioty (flegmą) nadal mam napady (są lżejsze) co to może być? czy antybiotyk pomoze

Milena Lubowicz

Niestety bez badania, a w szczególności osłuchania, trudno powiedzieć co może być przyczyną opisanych objawów. Skoro dostała Pani antybiotyk, to lekarz uznał, że doszło do zakażenia bakteryjnego. Także proszę nadal go stosować, tym bardziej, że zauważyła Pani już niewielką poprawę.
Pozdrawiam