Kaszel podczas nocy u 2 latka

Witam, mój dwuletni synek co parę dni budzi się w nocy i pokasłuje, także rano meczy go kaszel zanim coś wypije, nie ma gorączki ani kataru. Ja także rano mam ostry ból gardła. Czy przyczyną może być suche powietrze? Staram się wietrzyć pokój i nawilżać, ale mały i tak ma ten kaszelek. Dodam że w ciągu dnia wogóle nie kaszle, a ostatni katar miał w listopadzie.

Mikołaj Cyganok

Witam! To prawda, opisywane przez Panią objawy mogą być spowodowane suchym powietrzem w domu. Wietrzenie pomieszczenia w zimie, nie podnosi wilgotności względnej (tej określanej w procentach) powietrza w mieszkaniu. Spowodowane jest to mniejszą maksymalną prężnością pary wodnej w zimnym powietrzu w porównaniu do ciepłego. Sugeruję rozwiesić w domu mokre pranie lub wyprać i rozwiesić firanki. Jeżeli wspomniane objawy nie ustąpią, to sugeruję udać się do lekarza.