Kaszel suchy w nocy u córki

moja córka ma objawy kaszlu suchego zaczęło się to w nocy . nie ma gorączki jest wesoła . dwa kaszlnięcia co około 25 min udać się do lekarza czy poczekać do poniedziałku obserwując objawy?/

Milena Lubowicz

Nie pisze Pani ile lat ma córka. Jeżeli to noworodek/niemowlę to myślę, że należy udać się do lekarza, żeby dziecko zostało osłuchane. Gdyby pojawiły się jakieś inne niepokojące objawy proszę bezwzględnie udać się do pediatry.
Pozdrawiam

Nie podała Pani w jakim wieku jest córka, ale jeżeli jedynym objawem jest kaszel, myśle ze z wizyta mozna poczekać. proponuje robić inhalacje z soli fizjologicznej, ewentualnie podać jakiś lek przeciwkaszlowy odpowiedni do wieku, gdyby kaszel ja bardzo męczył.