Kaszel u 9-miesięcznego synka

Dzień dobry! Mój 9 miesięczny synek od dłuższego czasu ma kaszel. Tzn na pewno od jakiś 3-4 mies. Nie jest to kaszel duszący, taki który przynajmniej w moim odczuciu byłby dla niego problematyczny. Synek pokasłuje w ciagu dnia czasem podczas snu. Nie zaobserwowałam nasilenia o jakies konkretne porze.Kaszel mokry jakby odrywający. Synek wielokrotnie był osłuchiwany przez nasza panią doktor. Płuca,oskrzela czyste . Kaszel i to jakby "chrobotanie" z gardła. Potrzebuje podpowiedzi co moze się dziać.

Milena Lubowicz

Przyczyn może być wiele. Proponuję wykonać badanie kału na pasożyty oraz porozmawiać z pediatrą czy przyczyną może być alergia lub refluks.
Pozdrawiam