Kaszel w nocy u dziecka

Witam,mam pytanie. Co jest dobre ma kaszel,dziecko ma wirusa,żadnych antybiotyków nie przyjmuje,tylko syropy,niby nosek się odetkał,katar ścieka bardzo gęsty,ale kaszel się utrzymuje,bardzo silny,podkreślam,a w nocy to już katastrofa,spania nie ma.Proszę o radę. Z góry dziękuję.

Milena Lubowicz

Kaszel może wynikać ze spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła dlatego proszę dobrze dziecku wyczyścić nosek przed snem, można też zakroplić np. Otrivin czy Nasivin. Proszę też pamiętać o nawilżaniu powietrza i wietrzeniu sypialni.W przypadku ostrego napadu kaszlu można dziecko otulić mocno i otworzyć okno- zimne powietrze łagodzi objawy.
Pozdrawiam