Katar i gorączka po usunięciu kleszcza u dziecka

Witam,wczoraj corce(2 lata) wbil sie kleszcz w dolna malzowine uszna,podczas usuniecia zostala glowka.Pojechalismy do szpitala I pani Laryngolog 40 min.dlubala igla dziecku w uchu,bez znieczulenia,udalo sie wyciagnac, dziecko doznalo szoku)bylo cale mokre,spocone od krzyku.Dzis rano zauwazylam katar I temperature do 37,8.Udalismy sie do lekarza,przepisal nam Klacid(kuracja tydzien czasu) I smarowanie rany.Stwierdzil przeziebienie.Jednak martwie sie dalej czy to nie zakazenie po kleszczu.pomocy.

Dziecko należy obserwować. Jeśli objawy nie ustąpią, lub pojawi się rumień na ciele dziecka (niekoniecznie musi pojawić się w okolicy ucha), należy zgłosić się do lekarza, proszę ne zapomnieć poinformować lekarza o kleszczu.