Katar i wymioty a możliwe schorzenia u dziecka

Witam. Dziś rano 7:00, gdy dziecko się obudziło ciężko oddychało, myślałam, że to katar więc użyłam do nosa spray z wodą morską,coś spłynęlo do żołądka zabulgotało.Zaraz po tym dziecko zjadło mleko i zwróciło całą zawartość.Następnie o 10 zjadło trochę kaszki i 100ml mleka.O 15 zjadło pół normalnej porcji zupki miał biegunkę i 150ml mleka, po czym zasnął i o godz.18 znowu obudziła go śmierdząca biegunka.Ma 37,3 temperatury.Czy mam jutro iśźć do lekarza? Co podawać jeść i pić? Czy to coś poważneg

Milena Lubowicz

Możliwe, że to infekcja np. rotawirusowa. Nie podaje Pani ile miesięcy ma dziecko. Proszę bardzo uważać żeby dziecko się nie odwodniło, podawać doustne płyny nawadniające (Orsalit, Hydrolit), probiotyk (Dicoflor, Lacidofil), można też podać smectę. Gdyby dołączyły się objawy niepokojące proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam

Marta Mielniczuk

Witam, proszę nawadniać dziecko podając mu jednorazowo małe objętości płynów z dużą częstotliwością. Ponadto proszę udać się do lekarza. Pozdrawiam.