Katar od ponad roku i wynik TK zatok

Katar od ponad roku i wynik TK zatok: Proszę o interpretację: Niewykształcona prawa zatoka czołowa. Częściowe zacienienie komórek sitowia po obu stronach, ścieńczenie komórek sitowia. robne przyścienne zgrubienia śluzówek w zachyłkach zębodołowych obu zatok szczękowych o grubości 2-4 mm, nieco większe po stronie lewej, bez innych zmian. Przerost małżowin nosowych dolnych, gł. prawej. Co te wyniki oznaczają i czy powinnam się martwić? Dziękuję za informację i pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy martwić się to trudno powiedzieć, warto jednak skonsultować się z otolaryngologiem. Badanie wskazuje na przewlekły stan zapalny zatok.