Katar po wizycie na basenie u 7-miesięcznego dziecka

Witam. W zeszłym tygodniu byłam z moim 7 miesięcznym synkiem na basenie. Woda była wyjątkowo chłodna ale jemu die podobało więc zostaliśmy. Po jakimś czasie syn miał sine usta więc udalismy die pod gorący prysznic i do domu. Po 2 dniach synek dostał kataru i czasem pokasływał.katar wciaz został. Nie goraczkuje, nie kaszle, dobrze spi i je. Jest zadowolony i aktywny. Wydzielina z nosa jest gęsta bialawo-żółta.czy mam iść do lekarza? Kiedy znów możemy iść na basen ?

Aleksander Ropielewski

Stan zdrowia syna z Pani opisu nie wymaga konsultacji lekarskiej. Na basen możecie pójść dopiero po pełnym ustąpieniu kataru. Sugeruję ponadto odczekać 2-3 dni od czasu ustąpienia kataru, aby śluzówka dróg oddechowych w pełni się zregenerowała.

Milena Lubowicz

Proszę czyścić często dziecku nosek, można stosować roztwory soli fizjologicznej/morskiej albo robić inhalacje. Gdyby dołączyły się objawy niepokojące proszę udać się do pediatry. Jeżeli zaś chodzi o następną wizytę na basenie, to dziecko musi być zdrowe.
Pozdrawiam