Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Katar tylko na dworze

Witam, jak wychodzę na zewnątrz w obecnych temperaturach to robi mi się czerwony nos oraz obficie leje sie z niego wodnisty katar. W pomieszczeniach wszystko wraca do normy. Co jest przyczyną i jak mogę sobie pomóc?
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Badania krwi - stężenie białka całkowitego

Białka są odpowiedzialne głownie za utrzymanie objętości krwi krążącej, transport wielu substancji, także odporność immunologiczną i zapalną. Więcej o białkach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Pana objawy wymagają ze zmiany temperatury otoczenia. Aby ogrzać zimne powietrze, naczynia krwionośne śluzówki nosa rozszerzają się, co powoduje pojawienie się wodnistej wydzieliny.
w takim przypadku nie ma wskazań do stosowania leków donosowych obkurczających naczynia .
pozdrawiam

0
Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Pana objawy są związane ze zmianą temperatury otoczenia. Aby ogrzać zimne powietrze, naczynia śluzówki nosa rozszerzają się, co powoduje wydzielanie wodnistej wydzieliny. W takim przypadku nie ma wskazań do stosowania leków donosowych obkurczających naczynia śluzówki.
Pozdrawiam

0

Witam. To reakcja nadwrażliwości na niską temperaturę. Szczerze mówiąc niewiele można poradzić poza przepłukiwaniem nosa wodą morska przed wyjściem na dwór.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy