Kąty przeponowo-żebrowe wolne od płynu

to mój wynik rtg ..co to? Opis Kąty przeponowo-żebrowe wolne od płynu. Płuca bez zmian ogniskowych i zagęszczeń miąższowych. Obustronnie przywnękowo zaznaczony rysunek zrębowy, przy dolnym biegunie prawej wnęki okołooskrzelowo. Nadprzeponowo w płucu lewym niewielkie zagęszczenia zrębowo-miąższowe. Pasmowaty cień biegnący przywnekowo w płucu prawym odpowiada prawdopodobnjie zgrubieniom opłucnowym opłucnej międzypłatowej poziomej. Pasmo zwłóknień w polu dolnym płuca lewego, przysercowo.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem istnienia pozostałości pozapalnych po infekcjach lub chorobach wywołujących odczyn zapalny. Warto aby wynik skonsultować pulmonolog.