Kiedy będę miał pewność, że plastry antykoncepcyjne działają?

Witam, Z powodu przeprowadzki i zamieszania zgubiłam plastry antykoncepcyjne Evra, w tą sobotę (tj 31 marca) powinnam przykleić pierwszy plaster ( po tygodniowej przerwie ). Ale niestety nie mam takiej możliwość, przez święta nie mogę dostać się do lekarza po receptę. Najwcześniej dostane plastry w czwartek (tj. 5 kwietnia) czyli aż 5 dni później a cała przerwa między plastrami będzie wynosiła aż 12 dni. Nie do końca rozumiem zalecenia w ulotce. Wydaje mi się, że powinnam stosować inne metody antykoncepcji przez ten czas i po przyklejeniu. Czy to prawda i przez jaki czas ? Kiedy będę miał pewność, że plastry już działają? Czy może lepiej ominąć cały miesiąc i zacząć wszystko od początku, na początku cyklu?

Lek. Paweł Szadkowski

Istnieje konieczność stosowania niehormonalnej metody antykoncepcji jako dodatkowego zabezpieczenia przez jeden tydzień. Należy przykleić pierwszy plaster nowego cyklu zaraz po uświadomieniu sobie pominięcia, więc proszę nie czekać całego miesiąca.