Kiedy będę mogła ponownie starać się o dziecko?

Witam! Mam 29 lat i od jakiegoś czasu razem z mężem staraliśmy się o dzidziusia. W końcu zaszłam w ciążę, ale nasze szczęście nie trwało długo, ponieważ w 10 tyg. ciąży stwierdzono u mnie zaśniad groniasty i musiałam przejść zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy (22.07.10).

Po zabiegu miałam jeszcze kilka wizyt u ginekologów ze szpitala, ale niestety nie dowiedziałam się kiedy będziemy mogli starać się ponownie o dziecko. To oczywiście nie jest wina lekarzy, po prostu nie zapytałam… chyba ze strachu. Minęło ok. 3 tyg. od zabiegu, a ja nadal męczę się i zadaję sobie to pytanie. Wiem, że musimy trochę poczekać, ale proszę o odpowiedź ile mniej więcej czasu? Pozdrawiam serdecznie!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Uważa się, że ze staraniami najlepiej jest odczekać co najmniej rok od zabiegu. Jeśli chodzi o dokładne określenie tego czasu, powinna Pani jednak konsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym - on, na podstawie wyników badań (stężenie betaHCG), będzie to wiedział najlepiej.

Polecam lekturę mojej odpowiedzi na podobne pytanie w naszym serwisie: /pytania/kolejna-ciaza-po-ciazy-zasniadowej.

Pozdrawiam serdecznie!