Kiedy dziecko zacznie normalnie chodzić?

Córka 8 lat złamała prawną nogę, obie kości. Nastawione w uśpieniu, 6 tygodni w gipsie po pachwinę. Od zdjęcia gipsu minęło 2,5 tygodnia. Zgodnie z zaleceniami chirurga pierwszy tydzień chodziła o dwóch kulach, drugi o jednej. Od pięciu dni chodzi bez, ale utyka. Ile to może to potrwać? Czy powinnam się martwic tym utykaniem?

Lek. Paweł Szadkowski

Po tak długiem unieruchomieniu powrót do normy może potrwać kilka tygodni. Oczywiście jeśli się Pani niepokoi i podejrzewa, że coś jest nie w porządku, proszę umówić się na wizytę do ortopedy dziecięcego - bez zbadania dziecka ciężko ocenić, czy rekonwalescencja przebiega prawidłowo.