Kiedy i jak odstawić Xanax?

Kiedy i jak zacząć odstawiać Xanax SR 1 mg? Dzień dobry, 4,5 miesiąca temu psychiatra zdiagnozował u mnie F41.2 i przepisał mi Sulpiryd 50 mg 1 tabletkę rano, który początkowo przyniósł poprawę. Jednak po 3,5 miesiąca mój stan się pogorszył. Narastał niepokój i lęk, doszły ataki paniki. Leczenie zostało zmodyfikowane : przepisano mi Xanax SR 1 mg oraz Parogen 20 mg. Xanax SR 1 mg przyjmuje od 30 dni, a Parogen został dołączony 7 dni później, przez pierwsze 4 dni przyjmowałam 1/2 tabletki Parogenu 20 mg, a od 19 dni 1 tabletkę Parogenu 20 mg. Bardzo boję się uzależnienia od Xanaxu i chciałam spytać kiedy i w jaki sposób mogłabym go zacząć odstawiać? Jak zmniejszać dawkę, żeby odstawienie było jak najmniej „bolesne”? Czy można dzielić tabletkę Xanaxu SR 1 mg na części, żeby stopniowo przyjmować coraz mniejsze dawki? Czy Parogen mógł już zacząć działać czy powinnam poczekać aż miną 4 tygodnie przyjmowania dawki terapeutycznej (czyli 20 mg dziennie)? Będę wdzięczna za informacje przede wszystkim od psychiatrów, a nie od psychoterapeutów namawiających mnie na terapię ponieważ chodzę już na terapię.

Marek Kubiszewski Psychiatria

To są pytania do lekarza prowadzącego leczenie. Z odpowiedzi na te pytania nie powinien go wyręczać żaden inny psychiatra bo w ten sposób może tylko zaburzyć proces budowania wzajemnego zaufania pomiędzy pacjentem a lekarzem, co pogarsza szansę na uzyskanie skutecznej pomocy.