Kiedy jest wiarygodny wynik testu?

Witam.
Mam takie pytanie, miesiączka mi się spóźnia 5 dni, robiłam test i wyszedł negatywnie. Wzrósł mi apetyt i piersi zrobiły się twardsze.
Czy mogę być w ciąży, a test mógł tego nie wykryć?
Dziękuję za odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Kowalska

Witam.
Mam takie pytanie, miesiączka mi się spóźnia 5 dni, robiłam test i wyszedł negatywnie. Wzrósł mi apetyt i piersi zrobiły się twardsze.
Czy mogę być w ciąży, a test mógł tego nie wykryć?
Dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Niestety nie napisała Pani, w jakim czasie od możliwej daty koncepcji wykonała Pani test - graniczny czas to 7-10 dni (w zależności od testu), jeżeli czas ten był krótszy lub na granicy, proponuję wykonanie ponowne testu ciążowego.
Dolegliwości, jakie Pani wymieniła, mogą pojawić się po zajściu w ciążę, ale są bardzo niespecyficzne, dlatego na ich podstawie nie można rozpoznać ciąży.

Zalecam lekturę: test ciążowy online.

Serdecznie pozdrawiam!