Kiedy lek na nadciśnienie zacznie działać?

Witam. Lecze, nadciśnienie, biorę triplixam, raz dziennie największą dawkę, ale Ciśnienie zamiast malec wzrosło i tak samo puls. W leczeniu innymi lekami było niższe, przy tym jest na poziomie 150/90 i puls od 85-100, co może być przyczyną? Czy trzeba odczekać aż zacznie działać ten lek, odstawić?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinien pan zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego. Leki powinny działać juz pierwszego dnia. Nieskutecznosc może wynikać z błędnego przyjmowania leku lub mieć inną przyczynę. Odradzam modyfikację leczenia na własną rękę.