Kiedy mam stosować siemię lniane w tej sytuacji?

Biorę leki na nadciśnienie (Amlopin,bibloc),lek na cholesterol (Grofibrat),oraz Acard. Biorę także takie witaminy w leku jak Wit b,magnez,wit c, żelazo,omega 3,Wit D.Chcę zacząć pić siemię lniane tylko nie wiem o jakiej porze je pić? aby nie zaburzyć wchłaniania leków i witamin i nie zaburzyć ich działania. Leki i witaminy biorę zawsze rano.
MĘŻCZYZNA, 41 LAT 4 tygodnie temu

Dobry wieczór.

Odpowiadając na pytanie, stosowanie siemienia lnianego w formie odwaru do picia działa osłaniająco na przewód pokarmowy.

Oznacza to także, że może wpływać opóźniająco na wchłanianie leków.

Jeśli chce Pan wprowadzić picie siemienia lnianego, należy zrobić to w odpowiedni sposób, aby stosowane leki zadziałały odpowiednio.

Siemię lniane można wypić po upływie nie mniej niż 2 godzin od przyjęcia leków.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta