Kiedy mam zmienić plaster?

Witam. Odkleiłam drugi plaster w niedziele, zapominając przykleić plaster trzeci. Zorientowałam się dopiero w środę i od razu go przykleiłam. Czy niedziela dalej pozostanie moim „dniem zmiany plastra” czy mam pozostać przy środzie? Z góry dziękuje za odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pani sama zadecydować, czy chce zmienić dzień przyklejania plastra. Może Pani zostać przy niedzieli, proszę pamiętać, że ochrona nie została zachowana i należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji.