Kiedy mama powinna zrobić ponownie usg lub mammografię?

Moja mama ma raka piersi 2,5 cm wycięty, pierś zachowana, hormonozalezny, przyjmuje lamette.przerzutow brak.operacja była w kwietniu.kiedy mama powinna zrobić ponownie usg lub mammografie? Czytałam że co 3 miesiące jak to wygląda? Czy tak częste badanie jest refundowane? I jak przekonać mamę bo ona jest niechętna uważa że guz tak szybko nie odrosnie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się 2 tygodnie po zabiegu z chirurgiem onkologicznym i poradzić się w kwestii dalszego postępowania.