Kiedy mogę rozpocząć nasze starania o dziecko?

Dzień dobry, kiedy mogę podjąć starania o dziecko? Jestem po zabiegu laparoskopii z powodu ciąży pozamacicznej, w skutek ktorej usunięty zostal prawy jajowodów. Dokładnie został usunięty 09.06.3019 , teraz mam owulacje po lewej stronie czyli "zdrowej". I teraz moje pytanie, czy moge sie juz starać czy odczekać bo istnieje duże prawdopodobieństwo kolejnej ciąży pozamacicznej. Chciałabym również zaznaczyć ze mialam ok 11 lat temu torbiel na jajniku prawym i pękł on samoistnie, czy mógł byc powodem ciąży pozamacicznej po tej stronie i "zatamować" jajowodów ? Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.