Kiedy mogę stanąć na stopie po wycięciu guzka?

Witam Tydzień temu wycinany guzeka na stopie podeszfe 8siem szfów na trzy tygodnie.Kiedy moge próbować stanąć na stopie tak aby szfy się nie rozeszły?Czy to normalne że stopa puchnie i sinieje w palcach jak trzyma się ja na dół ?

Proponuję nie obciążać nogi do czasu zdjęcia szwów oraz układanie kończyny wyżej w czasie siedzenia (na pufie, stołku). Pozdrawiam.