Kiedy mogę starać się o dziecko po poronieniu?

Witam!
Mam 28 lat. Chciałabym się dowiedzieć, kiedy mogę zacząć starać się o dziecko po poronieniu? Była to moja pierwsza ciąża. Poroniłam 20 grudnia 2010 r. Trafiłam do szpitala (poroniłam w domu, odeszły mi wody i zaczęłam silnie krwawić) i miałam zabieg łyżeczkowania w 13 tygodniu ciąży.
Jaka mogła być przyczyna? Kiedy następna ciąża? Byłam na kontroli, lekarz powiedział mi 3 miesiące. Czy mam się zabezpieczać? Jak się uchronić, żeby jak zajdę w ciążę, ją donosić?
Bardzo pragnę Dzidziusia.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Często poronienie jest dla kobiety traumatycznym przeżyciem, po którym myśl o kolejnej ciąży budzi nie tyle radość i nadzieję, co strach, że sytuacja się powtórzy. Statystyki są jednak pocieszające - ok. 85% kobiet po jednorazowej stracie ciąży szczęśliwie zachodzi w kolejną, którą udaje im się donosić.
Powinna Pani więc być dobrej myśli i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza - odczekać 3 cykle i rozpocząć starania o dziecko.
Najczęstszą przyczyną poronień w pierwszym trymestrze są losowo powstałe defekty genetyczne. Szczegółowej diagnostyki wymaga zwykle dopiero stan po 2 lub 3 stratach ciąży.
Pozdrawiam serdecznie!