Kiedy mogę wrócić do pracy po operacji zaćmy?

Witam 3 tygodnie temu przeszedlem operacje zacmy w Hannowerze. Lekarz powiedzial ze po 3 tygodniach moge wrocic do pracy (kostka brukowa, duze ciezary i pył). Pojechalem do Polski na konsultacje tam mi powiedzieli ze to za wczesnie. Prosze o rozwianie moich watpliwoscu.

Lek. Paweł Szadkowski

Zwykle w pierwszych 2 miesiącach po zabiegu zalecane jest unikanie gwałtownych wstrząsów i wysiłku (np. dźwigania przedmiotów cięższych niż 2-3 kg). Sugeruję stosować się do zaleceń swojego aktualnego lekarza okulisty.