Kiedy mogę zacząć ćwiczyć po zabiegu laparoskopii woreczka żółciowego?

Witam Miesiąc temu miałam wykonany zabieg laparoskopii woreczka żółciowego, po dwóch tyg.od zabiegu zaczęłam powoli wprowadzać sobie produktu różne,których nie mogłam jeść wcześniej. Na dzień dzisiejszy jem prawie wszystko i nie odczuwam żadnych dolegliwości. Mam pytanie odnośnie treningów;przed zabiegiem byłam dość aktywna chciałabym wrócić już do treningów. Chciałabym zacząć biegać i zacząć moje treningi ,nie są to treningi z ciezarami raczej takie angażujące całe ciało. Trochę się obawiam bo chirurg nastarszyl mnie przepuklina i różnymi powiklanaiami. Ale ok 2 tyg.po zabiegu zaczęłam już spacerować ok 10 km dziennie i bardzo dobrze się czuje,więc chciałabym powoli wrócić do treningów

Lek. Paweł Szadkowski

Lekki i umiarkowany wysiłek nie jest przeciwwskazany. Sugerowałbym raczej unikać wszelkiego typu ćwiczeń które mogą zwiększać ciśnienie w jamie brzusznej (podnoszenie ciężarów, brzuszki i inne).