Kiedy mogę zacząć starania o dziecko?

W dniu 04.01.2012 miałam zrobione badania krwi: 1. D-dimer: 190 ng/ml; 2. Progesteron: 9,60 ng/ml; 3. Prolaktyna: 32,33 ng/ml po MCP: 322,13. Lekarz przypisał mi: Dostinex 0,5 mg pól tabletki na tydzień oraz Duphaston 10 mg jedna tabletka między 16 a 25 dniem cyklu. Chciałabym wiedzieć, kiedy najszybciej mogłabym zajść w ciążę po skończeniu kuracji zakładając, że kuracja się powiedzie? Czy możliwa byłaby próba zajścia w ciążę w cyklu brania tabletek?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie napisała Pani, w którym dniu cyklu wykonywała Pani badania hormonalne. Z pewnością jednak Pani lekarz miał te dane i dobrał leczenie odpowiednio do Pani statusu hormonalnego, znając również inne uwarunkowania, jak długość cykli i występowanie owulacji. Nie powinna Pani zachodzi w ciążę, przyjmując Dostinex. Wprawdzie jest to mała dawka, ale według wskazań producenta, należy odstawić preparat co najmniej miesiąc przed poczęciem. Myślę, że nie będzie Pani musiała przyjmować leku długo, ponieważ poziom prolaktyny jest niewysoki. Jeśli natomiast chodzi o Duphaston, to jest to lek stosowany powszechnie w celu podtrzymania ciąży, tak więc absolutnie nie działałby szkodliwie w przypadku poczęcia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!