Kiedy mogę zajść w ciążę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

W sierpniu przestałam brać tabletki, miesiączkę ostatnia miałam 21.09, cykl trwa od 23-25 dni. Kiedy najlepiej starać się o dzidziusia, tabletki brałam przez 5 miesięcy. Ostatni stosunek odbył się 5 października... Czy mogę być w ciąży?

ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli cykl trwa 23-25 dni, to owulacja ma miejsce między 9 a 11 dniem - wtedy najlepiej się starać. 5 października przypada na 15 dzień cyklu. Jeśli współżyli Państwo również w ciągu poprzednich dni, szansa na zapłodnienie istnieje. Jednak nie zawsze regularny cykl wraca od razu po odstawieniu tabletek. Czasem trwa to nawet kilka miesięcy. Natomiast kwas foliowy POWINNA Pani już brać, gdyż najważniejszy jest on właśnie w pierwszych etapach ciąży. Najlepiej jest zacząć go przyjmować już 3 miesiące przed zapłodnieniem.

Pozdrawiam!