Kiedy mogła być owulacja?

Mam bardzo może i śmieszne pytanie, ale mnie ciągle to nurtuje, a chciałabym wiedzieć coś na ten temat. Czyli jestem w ciąży, ostatnią miesiączkę miałam 14 czerwca, a powinnam dostać 17 czerwca, cykle zawsze regularne, 28 dni, tylko ten ostatni mi się skrócił, 26 dni. To kiedy mogła wystąpić owulacja, jeżeli na USG wyszło jak byłam 30 sierpnia sprawdzić czy jestem w ciąży, to wyszło, że jestem 6 tygodni i 3 dni w ciąży, ale to było liczone od ostatniej miesiączki. W karcie miałam napisane tak jak byłam 30 sierpnia-- cykl-28/5, ostania miesiączka 14 czerwiec 2010 --założenie karty ciąży 30 sierpień 2010 i 6 tydz. 3 dni ciąża---planowany termin porodu 21 marzec 2011 roku.

I dalej teraz. Chodzę co miesiąc do lekarza i w zeszłym miesiącu byłam 23 września i wyszło na USG 14 tydz. 3 dni. Teraz mam termin na 21 października i wychodzi 18 tydz. 3dni. Dążę do tego, czy USG mówi nam o tym kiedy doszło do zapłodnienia i to jest ta faktyczna data? Czy są jakieś odchylenia?
Przypomnę jednak, że od 25 czerwca 2010 bolało mnie w dole brzucha i później 28 czerwca zobaczyłam śluz przezroczysty i ciągnący się jak klej. To kiedy w przybliżeniu była owulacja?
Wiem, że to głupota, ale muszę wiedzieć, a zaglądałam do kalkulatorów w internecie i każdy pokazywał co innego, inną datę owulacji, inna datę dni płodnych i bądź tu mądrym.
Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź. Będę wdzięczna. Dziękuję i gorąco pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli dobrze zrozumiałam Pani wypowiedź, to faktycznie ostatnią miesiączkę miała Pani w połowie czerwca, a badanie USG wskazało datę ostatniej miesiączki na połowę lipca? Sytuacja taka często ma miejsce, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy z powodów wakacyjnych wyjazdów dochodzi często do pewnych zaburzeń hormonalnych i przesunięcia owulacji w czasie. Łatwiej wtedy o "wpadkę", bo nie kontrolujemy dokładnie dni płodnych. Najprawdopodobniej doszło u Pani do przesunięcia owulacji o miesiąc, a objawy, które Pani obserwowała jeszcze w czerwcu miały związek z owym zaburzeniem hormonalnym. Owulacja wystąpiła więc najprawdopodobniej w ostatnich dniach lipca.

Pozdrawiam serdecznie!