Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy mogła nastąpić owulacja?

Witam serdecznie.

Mam pytanie, przez które ciągle myślę. Chodzi mi o to, że jeżeli miałam ostatnią miesiączkę 14 czerwca 2010, a jak byłam u ginekologa - 30 lipca 2010, to powiedział, że jestem w ciąży 6 tyg., 3 dni od ostatniej miesiączki. To kiedy mogła wystąpić owulacja...

Przypominam, że miałam cykle zawsze 28 dni tylko ten ostatni się skrócił do 26 dni. W trakcie tej ostatniej miesiączki byłam w podróży 2 razy (stresująca podróż -1 lot samolotem) później od 23 - 24 czerwca było sucho, od 25 czerwca bolał mnie trochę w dole brzucha, a śluz przezroczysty zobaczyłam dopiero 28 czerwca wieczorem. To kiedy mogła być owulacja.

Proszę bardzo o odpowiedź, bardzo mi na tym zależy. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Wiek ciąży standardowo określamy na podstawie daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jeśli Pani cykle są regularne, to nietrudno ocenić moment owulacji- występuje ona bowiem na ok. 14 dni przed miesiączką. U Pani byłoby to więc 28 czerwca, co zresztą potwierdzają obserwacje śluzu.

Dodatkowej informacji może udzielić Pani badanie USG wykonane między 7 a 11  tygodniem ciąży. Jeśli różnica między wiekiem ciąży wg USG a obliczonym wg ostatniej miesiączki jest większa niż 7 dni, to bierzemy pod uwagę wynik badania USG (zdarza się to przede wszystkim u kobiet, które mają nieregularne cykle).

Żeby określić datę owulacji na podstawie USG, należy dodać 14 dni do dnia, w którym zaczęła się ciąża wg USG (np. jeśli początek ciąży określony został w USG na 15 sierpni, to do owulacji doszło najprawdopodobniej 29 sierpnia).

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy