Kiedy moje dziecko zacznie przesypiać całą noc?

Witam, Chciałabym zapytać, kiedy tak naprawdę moje dziecko zacznie przesypiać całe noce? Mój synek ma teraz 6 miesięcy i 2 tygodnie. Od miesiąca jest karmiony butelką (wcześniej tylko pierś i przepajnie). Synek kładzie się spać tak po 21 z minutami, o godzinie 2 lub 3 robi pobudkę. Wtedy pije herbatkę lub zjada dosłownie 30 mililitrów mleka, potem się rozbudza i przez godzinkę lub dłużej zaczyna się zabawa. Potem robi się marudny i usypia. Budzi się już o 6 rano i kolejną drzemkę robi sobie o godzinie 9:00. Śpi przeważnie 1,5 godzinki. Jest zdrowym chłopcem, ładnie je, przybiera na wadze, jest silny i ciekawy świata. Jednak niestety, kiedy zbliża się noc, zaczynam się martwić i jest to bardzo męczące. Takie pobudki i zabawa w nocy są co noc. Mam pytanie, kiedy mój synek i ja będziemy w końcu przesypiać nocki. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Zadała Pani trudne pytanie, na które niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Dzieci rozwijają się według określonych faz, co pozwala zaobserwować pewne prawidłowości lub odchylenia od rozwoju. Ważne jest jednak uwzględnienie indywidualnych potrzeb i możliwości malca. Tak samo jest rówenież z potrzebą snu i jej realizowaniem. Wspomina Pani, że synek jest pogodny, dobrze przybiera na wadze i nie obserwuje Pani żadnych niepokojących zachowań. Tego warto się trzymać. Widocznie budzenie się w nocy spowodowane jest wyspaniem się i potrzebą kontaktu z mamą lub zaspokojenia pragnienia. Trudności w zasypianiu i spaniu mijają, nie są stałe, dobrze o tym pamiętać.

Pozdrawiam