Kiedy można bezpieczne zajść w ciążę po porodzie sn?

Na początku maja urodziłam córeczkę, jednak podczas porodu doszło do niedotlenienia i moja córeczka zmarła następnego dnia. Nie mogę się z tym pogodzić, tak bardzo chciałam zostać mamą.
Mam 33 lata i była to moja pierwsza ciąża. Tylko myśl o dziecku pozwala mi przetrwać te ciężkie chwile. Stąd moje pytanie: jak możliwie szybko i bezpiecznie mogę planować zajście w ciążę?

Mój lekarz mówi, żebym odczekała 3,4 cykle i mamy zacząć próbować czy to oby nie za szybko?(pierwszy cykl mam już za sobą).
Dodam, że w pierwszą ciążę zaszłam po latach starań. Jeszcze jedno pytanie, czy to prawda, że po ciąży jest łatwiej zajść w ciąże niż za pierwszym razem?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Bardzo mi przykro z powodu Pani ogromnej straty. Myślę, że jeśli Pani cykl będzie regularny, to wystarczy odczekać właśnie tyle, ile zalecił Pani lekarz. Skoro pojawiła się już pierwsza miesiączka, to znaczy, że może Pani już zacząć odliczać. Płodność powinna być porównywalna do tej sprzed ciąży, nie ma reguły mówiącej, że po porodzie łatwiej zajść w ciążę. Skoro jednak już raz się udało, znaczy, że są Państwo płodni i z pewnością dochowają się Państwo dzidziusia.
Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia w staraniach!