Kiedy można potwierdzić nadciśnienie?

Kiedy lekarz uznaje ze mamy.do czynienia z nadciśnieniem i trzeba brać leki. ? przez pewien czas nie ma odchylen od normy potem zaobserowowac mozna skok do wartości powyżej np 130/94 gdzie po 15 do 30 minut lub tez szybciej samodzielnie spada bez podania tabletki pod jezyk. A holetra 24 h wykazal drobne skoki w ciągu dnia.

Szanowna Pani, nadciśnienie tętnicze rozpoznaje się, gdy w czasie przynajmniej 2 wizyt stwierdzi się ciśnienie tętnicze powyżej 140/90 mm Hg