Kiedy można rozpocząć leczenie nadżerki?

8 miesięcy temu moja żona dowiedziała się, że ma nadżerkę w okolicach pochwy.

Były wykonane badanie cytologiczne. Ponieważ była w ciąży, lekarz ginekolog zalecił, by do końca trwania ciąży nie rozpocząć leczenia, pomimo że jest dosyć rozległa. Niedawno, 4 tygodnie temu, urodził nam się syn i martwię się, że jeszcze zostało zaczęte leczenie. Ginekolog powiedział, że w czasie karmienia z powodu leksytocyny gojenie po zabiegu jest długotrwałe i choroba może się odnowić. Od 6 miesięcy moja żona nie miała ponownego badania cytologicznego, i nie wiadomo, czy coś się nie zmieniło? Mam zatem pytanie, czy i kiedy można rozpocząć takie leczenie i czy można sobie tak czekać na koniec karmienia. Zatroskany mąż

ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam.
Decyzję, co do terminu rozpoczęcia leczenia nadżerki szyjki macicy podejmie lekarz ginekolog, który opiekuje się Pana żoną. Po około 6-8 tygodniach od porodu należy udać się na wizytę kontrolną, wtedy też zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu leczenia.
Pozdrawiam.