Kiedy można rozpocząć leczenie nadżerki?

8 miesięcy temu moja żona dowiedziała się, że ma nadżerkę w okolicach pochwy.

Były wykonane badanie cytologiczne. Ponieważ była w ciąży, lekarz ginekolog zalecił, by do końca trwania ciąży nie rozpocząć leczenia, pomimo że jest dosyć rozległa. Niedawno, 4 tygodnie temu, urodził nam się syn i martwię się, że jeszcze zostało zaczęte leczenie. Ginekolog powiedział, że w czasie karmienia z powodu leksytocyny gojenie po zabiegu jest długotrwałe i choroba może się odnowić. Od 6 miesięcy moja żona nie miała ponownego badania cytologicznego, i nie wiadomo, czy coś się nie zmieniło? Mam zatem pytanie, czy i kiedy można rozpocząć takie leczenie i czy można sobie tak czekać na koniec karmienia. Zatroskany mąż

ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam.
Decyzję, co do terminu rozpoczęcia leczenia nadżerki szyjki macicy podejmie lekarz ginekolog, który opiekuje się Pana żoną. Po około 6-8 tygodniach od porodu należy udać się na wizytę kontrolną, wtedy też zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu leczenia.
Pozdrawiam.

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty