Kiedy można rozpocząć stosowanie plastrów antykoncepcyjnych?

dziendobry chciałam spytac o plastry antykoncepcyjne przez dwa lata bralam tabletki cilest niestety zostaly wycofane teraz zrobilam miesiac przerwy i chcialabym stosowac plastry czy musze czekac do miesiaczki czy moge od dzis juz stosowac je tylko z dodatkowym zabezpieczeniem i czy w trakcie stosowania nie dostane miesiaczki
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję jednak odczekać do wystąpienia miesiączki. Plaster należy przykleić w pierwszym dniu krwawienia.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosowanie plastrów powinna Pani rozpocząć od pierwszego dnia krwawienia. Oczywiście możliwe jest przyklejenie pierwszego plastra w dowolnym terminie. Należy wtedy pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu. Może wystąpić również większe ryzyko działań niepożądanych (m.in. dodatkowe krwawienie).