Kiedy można usunąć rurkę tracheostomijną?

Mój Ojciec oddycha rurka tracheotomijna od ponad roku, bardzo męczy Go ciągła wydzielina która należy regularnie odsysać. Kiedy taka rurkę można usuwać ( jakie wymagania musiałby spełnić pacjent. Czy jest jakaś możliwość aby pomóc mu żeby ta wydzielina aż tak go nie męczyła ? Będę bardzo wdzięczny za poradę

Na to pytanie niestety trudno odpowiedzieć z poziomu portalu, trzeba znać stan pacjenta i historię choroby. Proponuję konsultację z lekarzem prowadzącym leczenie, laryngologiem lub anestezjologiem. W celu ułatwienia odsysania wydzieliny można spróbować leków mukolitycznych (Mucosolvan, ACC), jednak i takie leczenie najlepiej omówić z lekarzem, który zna pacjenta. Pozdrawiam.