Kiedy można zajść w ciążę po odstawieniu Seroxatu?

Witam, jak długo zaleca się odczekać po odstawieniu seroxatu z bezpiecznym zajściem w ciążę. Seroxat przyjmowany przez 7 miesięcy w dawce 20mg. Lekarz prowadzący psychiatra doradza 1 miesiąc, lekarz ginekolog uważa, że nie jest potrzebna przerwa, gdyż czas półtrwania tego leku to 24h, proszę o poradę

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma określonego okresu, jaki należy odczekać, po odstawieniu tego leku. Oczywiście jeśli psychiatra zaleca odczekać 1 miesiąc, warto się zastosować. Jednakże jeśli zajdzie Pani w ciążę wcześniej, nie powinno mieć to żadnego wpływu na rozwój płodu.