Kiedy najlepiej podawać wit.D3, żeby się jak najwięcej wchłonęło?

Witam kiedy najlepiej podawać wit.D3 żeby się jak najwięcej wchłoneło? Córka miała poziom 15,67 a teraz po 3 miesiącach wzrósł jej tylko do 17,89! Może ma coś z wchłanianiem tej witaminy a może ja źle podawałam jej wiem że nalęży podać jakiś posiłek z tłuszczem po podaniu wit.D,bo ona jest rozpuszczalna w tłuszczach! Pozdrawiam Ida P. Może powinnam podawać jeszcze jakiś olej buforowy czy oliwę z oliwek?

Milena Lubowicz

A w jakiej dawce Pani tą witaminę podaje? Teraz w okresie jesienno-zimowym gdy słońca jest mało, organizm wytwarza dużo mniej witaminy, więc trudniej uzyskać poprawę. Jeżeli podaje Pani z posiłkiem z tłuszczem, to powinno wystarczyć.
Pozdrawiam

Witamina powinna być spożywana z posiłkiem w którym jest tłuszcz (najlepiej do obaidu, kolacji). Pytanie jaka dawka była włączona, bo przy niedoborze poniżej 20 zaleca się nawet do 6000jednostek na 3 mce i po tym kontrolne badanie (oczywiście to nie jest sugestia, że tyle ma Pani dać córce bo rozpatrujemy indywidualnie dawkę na podstawie wywiadu zdrowotnego). 50% społeczeństwa ma gen, który blokuje metabolizm wit. D i dla nich są osobne wytyczne (większa dawka, częściej, jakaś odmiana witaminy). Proszę zapoznać się z http://vitagenum.pl/pakiety/pakiet-ciaza/ Proszę się nie sugerować "ciąża", bardziej chodzi o wit. D Wpisując kod #monikabigos można dostać 10% rabatu na pakiet. W razie pytań zachęcam do kontaktu www.dietetykwkrakowie.pl