Kiedy najlepiej się ważyć?

Mam takie pytanie: kiedy waga wskazuje najbardziej rzeczywistą naszą wagę? O jakiej porze dnia?

Witam!

Najlepiej ważyć się o poranku (po przebudzeniu), na czczo i po wypróżnieniu. Aby móc porównać zmiany masy ciała po np. tygodniu, należy ważyć się o tej samej porze i w tych samych okolicznościach. Proszę pamiętać, iż masa ciała u kobiet wzrasta przed okresem.

Pozdrawiam