Kiedy najprawdopodobniej mogło dojść do zapłodnienia?

Witam,
ostatni okres miałam 7 grudnia i trwał jak zwykle 6 dni, cykle mam średnio co 27-29 dni. 21 i 22 grudnia współżyłam przy użyciu prezerwatywy, a 27. byłam u ginekologa i powiedział mi, że ciąży żadnej nie ma i że będzie owulacja z prawego jajnika. Dzień później, czyli 28 grudnia, współżyłam bez zabezpieczenia i do dzisiaj nie mam okresu, w poniedziałek wyszedł mi test negatywny, a dzisiaj zrobiłam 3 i na każdym wyszły 2 kreseczki, czyli ciąża.
Czy mogłam zajść w ciążę po stosunku 28 grudnia, czy bardziej prawdopodobne, że przy wcześniejszym stosunku prezerwatywa zawiodła (nie pękła ani nic, wyglądała normalnie).
Bardzo proszę o odpowiedź, kiedy mogło dojść do zapłodnienia, bo to bardzo dla mnie ważne.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ciąża powstała na 100% w wyniku stosunku z 28 grudnia. Pewność ta wynika z badania dzień wcześniej, w którym ginekologa zobaczył dojrzewający pęcherzyk Graafa. Tak więc do owulacji nie mogło dojść wcześniej niż 27 grudnia po południu, a ewentualne pojedyncze plemniki ze stosunków odbytych z prezerwatywą 21 i 22 grudnia na pewno nie przeżyłyby tak długo, utrzymując zdolność do zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!