Kiedy należy zastosować HTZ?

Witam mam 33 lata . W 2016 roku stwierdzono u mnie ze przeszłam menopauzę . Długo nie mogłam sie z tym pogodzić . Przez ostanie pół roku okropnie sie czuje . Byłam u ginekologa przepisał mi zastępcza terapie hormonalna dokładnie Trisekvens. Mam straszne opory żeby zacząć brać tabletki . Czy nie powinnam zacząć brać ich już dużo wcześniej ??

Lek. Paweł Szadkowski

Odpowiednia gospodarka hormonalna jest niezwykle istotna dla prawidłowego działania całego organizmu. Mniejsza aktywność estrogenów po menopauzie sprzyja wystąpieniu obniżenia nastroju, osteoporozy, problemom ze współżyciem, zwiększa ryzyko sercowo - naczyniowe i wiele innych. Jeśli się Pani waha, proszę umówić się na wizytę do ginekologa raz jeszcze, powiedzieć o swoich oporach i poprosić o dokładne wyjaśnienie działania takiego leczenie.