Kiedy noga wróci do sprawności po złamaniu kości piszczelowej i strzałkowej?

Witam. 07.03.17r złamałam sobie kość piszczelową i strzałkową w lewej nodze oraz wyskoczył albo przesunął się staw skokowy. 08.03 miałam operację ?zespolenia i mam w nodze blachę oraz 9 śrub. Od 16.03 mam ortezę. Niestety cała lewa noga mnie boli tj mięśnie uda i kolano wraz z lewą częścią miednicy i mam problem z utrzymaniem nogi w górze bo nie wiem czy z bólu jej nie opuszczę. Mogę jakoś usprawnić bolące miejsca nogi? I mniej więcej po jakim czasie wrócę do pełnej sprawności będąc osobą otyłą?

Konieczne jest jak najszybsze wdrożenie postępowania usprawniającego. Bez pomocy fizjoterapeuty raczej się nie obejdzie. Podanych jest zbyt mało danych, ale wygląda to na dosyć skomplikowany uraz, dlatego powrót do pełnej sprawności może potrwać nawet kilka miesięcy.
Pozdrawiam!