Kiedy po hormonach można zajść bezpiecznie w ciążę?

21 lutego odstawiłam tabletki hormonalne? Teraz dostałam okres. Bardzo bym chciała wiedzieć, czy już po tym okresie możemy starać się o dziecko, czy jeszcze muszę poczekać 2 cykle?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Może Pani już zacząć się starać. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy pojawi się owulacja (pierwsze kilka cykli po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej bywa bardzo nieregularne, co objawia się zróżnicowanymi odstępami pomiędzy miesiączkami).

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!