Kiedy po laparotomii można zacząć dźwigać?

Operacja a dźwiganie. Kiedy po laparotomii ginekologicznej - usunięcie jajowodu - można zacząć dźwigać? Po ilu miesiącach można nosic, dźwigać cokolwiek powyżej 5 kg? Niestety w szpitalu i od lekarza prowadzącego nie uzyskałam żadnej informacji oprócz - jeszcze długo nic nie nosić.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od tego jak się będzie Pani regenerować po operacji. Radziłbym skonsultować się z fizjoterapeutą.