Kiedy po łyżeczkowaniu pojawi się miesiączka?

Witam. 25 czerwca 2019 r. podczas wizyty lekarz stwierdził ciążę, ale powiedział, że jest to wczesna ciąża, brak jest echa zarodka, więc mam przyjść za dwa tygodnie (wtedy miała być założona karta ciąży). 06 lipca 2019 r. pod koniec ósmego tygodnia ciąży trafiałam do szpitala z plamieniami. Diagnoza: poronienie zatrzymane. 08 lipca 2019 r., czyli na początku dziewiątego miesiąca dostałam tabletki dopochwowe w celu wywołania skurczów, a następnie przeprowadzono łyżeczkowanie. 30 lipca 2019 r. podczas wizyty kontrolnej lekarz stwierdził torbiel na jajniku. Dodał, że plamienia są normalne i nie oznaczają zbliżającej się miesiączki - są spowodowane torbielą. Ponadto powiedział, żeby od razu starać się o kolejną ciążę. Wczoraj wieczorem miałam lekkie krwawienie, dzisiaj już takie jak podczas miesiączki. Występuje również ból jak podczas miesiączki. Czy możliwe, że trzy tygodnie od łyżeczkowania mam już miesiączkę czy takie krwawienie może być spowodowane właśnie torbielą? Dodam, że po zaprzestaniu plamienia po łyżeczkowaniu doszło do współżycia.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być już krwawienie miesięczne. Gdyby krwawienie się przedłużało radziłbym skonsultować się z ginekologiem.