Kiedy, po odstwieniu plastrów antykoncepcyjnych, można starać się o ciążę?

Witam, mam pytanie: właśnie odkleiłam plaster E*** i zaczęłam brać kwas foliowy. Kiedy można się starać o dziecko? Można od razu po odstawieniu plastrów? Dodam, że strasznie boli mnie podbrzusze i piersi.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy odstawieniu plastrów w celu zajścia w ciążę należy zachowywać się dokładnie tak samo jak po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Można starać się o dziecko od razu, jednak istnieje nieznacznie zwiększone ryzyko wystąpienia ciąży mnogiej, jeśli do zapłodnienia dojdzie szybko.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!