Kiedy po ospie wrócić do pracy?

Witam, mam 30 lat zarazilem się ospa od 3 letniej córki. Pierwszy wyprysk pojawił się w piątek wieczorem, w sobotę rano zacząłem zażywac heviran. Dzisiaj jest poniedziałek tej nocy nie miałem już żadnych wykwitow. Gorączkę 38stopni miałem tylko przez pierwsze dwa dni,teraz już dobrze się czuję krosty powoli przysychaja. Stosowałem kąpiele z nadmanganianu potasu i smarowalem się gencjana. Mam pytanie po jakim czasie mogę wrócić do pracy żeby nie narazić się na powiklania. Dodam że nigdy nie miałem problemów z odpornością, zdarzały się jakieś jednodniowe przeziębienia a poza tym nie choruje od kilku ładnych lat. Dziękuję z góry za odpowiedź

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Gdy całkowicie zniknie wysypka może Pan wrócić do pracy. Pozdrawiam.