Kiedy podawać dziecku preparaty z witaminą D?

Do kiedy można podawać dziecku witaminę D ? Jak karmię piersią mogę zażywać witaminy NP : FEMIBION NATAL 2?

Małgorzata Panek

U dziecka karmionego piersią można stosować witaminę D , jeśli nie przyjmowała Pani witaminy D w ciąży, od pierwszych dni życia. Natomiast w przypadku przyjmowania przez Panią witaminy D w ciąży, rozpoczęcie suplementacji Wit D wskazane jest od trzeciego tygodnia życia. Suplementy diety zawierające witaminy mogą być przyjmowane, ale należy uważać, aby nie doprowadzić do przedawkowania witamin.
Pozdrawiam